
Witamy w wydawnictwie FARTA®
Firma Farta z siedzibą w Rzeszowie i Zwiazek Pisarzy Polskich na Obczyznie z siedzibą w Londynie poleca książkę "Róża i kamien. Podróże na Kresy".
Firma Farta z siedzibą w Rzeszowie i Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” poleca książkę "ŚLADAMI SŁÓW SKRZYDLATYCH ...".
Znakomitego poety Kresów i Pogranicza - Mariusza Olbromskiego.
Zmówienia na zakup książki należy skladać na adres:
- e-mail: farta@farta.pl
- fax: 17 850 73 04
- listownie: Biuro Handlowe FARTA
ul. Broniewskiego 8
35-206 Rzeszów
Cena książki:
"Róża i kamień. Podróże na Kresy" 30 zł plus koszt przesyłki
(1 szt. - 6,10 zl, 2 szt. - 8,70 zl, 3 do 10 szt. - 17,00 zl powyżej 10 szt. - przesyłka gratis)
Książki można odebrać bez kosztów przesyłki pod adresem Biura.
"ŚLADAMI SŁÓW SKRZYDLATYCH..." 65 zł plus koszt przesyłki
(1 szt. - 8,50 zl, 2 do 10 szt. - 17,00 zl powyżej 10 szt. - przesyłka gratis)
Książki można odebrać bez kosztów przesyłki pod adresem Biura.
"Róża i kamien. Podróże na Kresy"

"ŚLADAMI SŁÓW SKRZYDLATYCH..."

Mariusz Olbromski
Autor - wspólczesny poeta i prozaik
- opublikował książki o tematyce kresowej:
"Dwie podróże",
"Niepojęte, niewysłowione",
"W poszukiwaniu zagubionych miejsc",
"Poemat jednej nocy",
a także z okazji Roku Słowackiego w 2009, głośna, poszukiwana przez koneserów poetycko-prozatorską książkę "Lato w Krzemieńcu. Legendy znad Ikwy".
Jest tez autorem bogato ilustrowanej książki-albumu opatrzonego obszernym wstępem "Śladami słów skrzydlatych. Pomniki pisarzy i poetów polskich na dawnych Kresach Południowo-wschodnich Rzeczpospolitej".
Pisarz jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów literackich "U progu Kresów", członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Pełna recenzja przejdź do recenzji.
ZARYS DZIEJÓW LITERATURY POLSKIEJ
NA KRESACH POŁUDNIOWYCH
DAWNEJ RZECZYPOSPOLITEJ
Niniejsza publikacja zawiera szkic poświęcony historii literatury polskiej na dawnych Kresach Południowych Rzeczypospolitej, a dziś Ukrainie, oraz współczesne fotografie pomników i tablic pisarzy z tego terenu, które przetrwały do czasów obecnych, a także zostały ufundowane w ostatnich latach.
Książka ta przypomina, jak wielkie, piękne i różnorodne są tradycje polskiej kultury literackiej na dawnych Kresach Południowych, począwszy od Mikołaja Reja, aż do Zbigniewa Herberta i do pisarzy współcześnie żyjących, tworzących nadal na tym obszarze lub tych, którzy odnoszą się do niego w swej twórczości obecnie, a mieszkają w Polsce.
Dawne Kresy Południowe Rzeczypospolitej promieniują szczególnym blaskiem kultury i literatury polskiej. To tam kształtowały się, a później zajaśniały wielkie talenty, które stały się chlubą naszej, ale też i europejskiej kultury.